Vyriška kelionė į Indiją "Dvasinis Jonas"

2024 m. sausio 1 – 16 d. (Į šią kelionę vietų neliko. Jeigu ateityje norėtumėte keliauti į tokią kelionę, praneškite į info@gongai.eu)

„Kviečiu į šią išskirtinę kelionę tik vyrus. Mes visi drauge keliausime po ypatingas dvasines vietas, susipažinsime su įvairiomis filosofijos mokyklomis, sutiksime daug įdomių ir ypatingų žmonių. Pagrindinė įdėja yra dvasingumo pažinimas ir įtraukimas į savo kasdieninį gyvenimą. Šioje kelionėje keliausime 12 vyrų grupėje. Man tai bus 8 kelionė į šią šalį.” – Vyrenijus 

Kur mes planuojame keliauti?

Būsime Delyje, Varanasyje, Ayodha, Rišikeše ir Himalajuose.

Ką veiksime?

Stebėsime šių miestų šventyklas, susipažinsime su įvairiomis praktikomis, įdėjomis, dvasiniais mokymais.

Kelionių metu ir kur tik leis aplinkybės praktikuosime įvairius kvėpavimo pratimus, meditaciją, gilinsimės į išmintį.

Svarbiausia, mokinsimės stebėti savo protą, jį nuraminti, priimsime kelionės iššūkius per pasidavimo ir priėmimo praktikas.

Viskas vyks taip, kaip suplanuota arba ne. Tačiau abiems atvejais viskas tik į gera. Praktika rodo, kad visko suplanuoti tiksliai Indijoje nevisuomet pavyksta. Tad, tiesiog įvairias neįprastas situacijas tiesiog reikės priimti.

P.S. norintys keliauti, pradžioje turėsime pokalbį. Gali būti ir taip, kad jūs nepateksite į šią kelionę. Tik neklauskite kodėl..  Beje, kelionė be svaigalų.

Varanasis dažnai vadinamas „Indijos dvasiniu miestu” arba „Šventuoju miestu”. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, pasižymintis gilia dvasingumo atmosfera. Šis nuostabus miestas įsikūręs prie šventosios Gango upės, todėl jau tūkstančius metų žmonės čia atvyksta ieškoti dvasinio pakilimo ir atgimimo.

Varanasis garsėja daugybe šventųjų šaltinių, šventyklų ir viduramžių gatvelių, kuriose galima sutikti jogų, asketų ir dvasinių mokytojų. Pagrindinė Varanasio šventykla yra Kaši Višvanato šventykla, kurioje garbinamas Šiva. Šimtai žmonių kasdien šventyklose atlieka apeigas ir ateina prie Gango upės atlikti religinių apeigų.

Varanasis taip pat garsėja Gangos ghatais – laiptais, vedančiais prie Gango upės, kur žmonės siekia dvasinio išsigelbėjimo ir išsilaisvinimo nuo nuodėmių. Tai unikali vieta, kur susipina gyvenimas ir mirtis, o upės vanduo laikomas šventu ir gydančiu.

Varanasio dvasingumas yra unikalus ir įkvepiantis, o jo kultūrinės ir religinės tradicijos jau tūkstančius metų traukia žmones iš viso pasaulio. Tai vieta, kur galima suvokti giliąją dvasinę Indijos pusę ir patirti jos ramybę bei misticizmą.

Indijos sostinė Delis yra ne tik svarbus ekonominis ir kultūrinis centras, bet ir dvasinių vietų bei religinių šventyklų miestas, turintis įdomią istoriją ir turtingą religinį paveldą.

  • Humayun’s Tomb: Humayun’s Mausoleum: didžiulis Humayun’s Mausoleum yra išskirtinis Mogolų architektūros perlas, kurį UNESCO įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Lotoso šventykla: Lotoso šventykla: garsioji Lotoso šventykla, kurios architektūra primena lotoso žiedą, yra ramus ir meditacinis kampelis.
  • Raudonasis fortas (Lal Qila)- yra dar vienas UNESCO pasaulio paveldo objektas, buvusi Mogolų imperijos rezidencija su įspūdinga architektūra.
  • Akšardamo šventykla – induistų šventykla, ji garsėja unikalia architektūra ir pasakoja Indijos kultūros šedevrų istoriją.
  • Siddhų šventykla Delyje yra Bhagvano Sidh Peeth šventykla, dar vadinama Bhagvano Sidh Nath šventykla arba Sidh Baba Balak Nath šventykla. Ši šventykla yra viena pagrindinių siddhų dvasinės praktikos vietų Delyje, o jos atmosfera pritraukia daug dvasinių ieškotojų.
Akshardham Temple

Ajodhja yra labai svarbi religinė vieta Indijoje, ypač induistams. Ji laikoma Viešpaties Ramo gimimo vieta ir yra didžiulis hinduistų šventyklų miestas. Ajodhja garsėja dvasiniais ir religiniais renginiais, o čia vykstančios ceremonijos ir šventės yra svarbios hinduizmo tradicijai.

Svarbiausia vieta Ajodhjoje yra Rama Džanmabhoomis, tradiciškai laikomas Viešpaties Ramos gimimo vieta. Ilgą laiką dėl šios vietovės buvo ginčijamasi ir ji buvo prieštaringai vertinama, tačiau dabar joje yra Rama Mandir (šventykla) ir Ramos statula. Vietovę dažnai lanko induistai ir turistai, norintys susipažinti su induizmo istorija ir mitologija.

Ajodhja taip pat garsėja savo tradicinėmis šventėmis ir festivaliais, ypač Diwali, kuris yra svarbiausia šio miesto šventė. Tai vienas iš Indijos religinių centrų, kuriame gausu šventyklų, festivalių ir religinių renginių, padedančių žmonėms pasinerti į dvasinį induizmo pasaulį.

Ayodha

Rišikešas – tai Indijos miestas, žinomas kaip dvasinio ir dvasinio tobulėjimo centras. Jis atitrūkęs nuo miesto gyvenimo šurmulio, laikomas šventa ir ramia vieta, kurioje dvasinė atmosfera jaučiama kiekvienoje gatvėje.

Gango upės pakrantėse Rišikeše vyksta daugybė religinių apeigų, ypač per Gangos aarti vakarus. Per šias apeigas žmonės renkasi ant gatvių šventyklų terasų atlikti ritualų ir garbinti upę kaip šventą vietą.

Rišikešas taip pat garsėja daugybe dvasinių mokyklų, jogos centrų ir meditacijos vietų, kurios traukia žmones iš viso pasaulio, norinčius mokytis ir praktikuoti dvasinio tobulėjimo. Čia galima pasinerti į jogos ir meditacijos mokymus, susipažinti su įvairiomis dvasinėmis tradicijomis.

Miestą supa kalnai ir gamtos grožis, kuris taip pat padeda sukurti ramią ir dvasinę aplinką. Rišikešas – tai vieta, kur galima pamiršti kasdienius rūpesčius ir siekti vidinės ramybės bei dvasinio tobulėjimo.

Kelionė į Himalajus, siekiant atrasti vidinę ramybę, dvasinį tobulėjimą ir dvasinį sąmoningumą.
Aplankysime dvasines šventyklas, šventoves ir vietas, kurios laikomos šventomis įvairioms religijoms, įskaitant hinduizmą ir budizmą.
Atliksime meditacijos ir dvasinių apmąstymų praktikas kalnuose, kurios suteiks galimybę užmegzti ryšį su gamta ir pažvelgti į save.

Kelionės kaina – 2300 eur. Galiu išrašyti sąskaitą įmonei (plius PVM).

Į kainą įskaičiuota: lėktuvų bilietai į abi puses, vietiniai pervežimai autobusu ir traukiniu, pilnas apgyvendinimas gerose vietose, įvairios praktikos, konsultacijos, Vyrenijaus vedimas, vietiniai gidai.

Skrydis lėktuvu iš Vilniaus per Varšuvą. Įskaičiuotas bagažas: registruojamas 23 kg (1 vnt), rankinis 8 kg (1vnt).

Į kaina neįskaičiuota: viza (apie 30 eur – daroma internetu), trumpos kelionės „Tuk tuk” transportu (pigu), draudimas, maistas, kur nemaitina viešbučiai, arbatpinigiai. Dviejų savaičių kelionei užtenka apie 300 eur. Na, ir, žinoma, dovanos.

Pirmas mokėjimas (rezervacijos mokestis) – 200 eur. Antras mokėjimas – 1100 eur iki gruodžio mėn. Mažoji bendrija „Ramus protas”. Įm. k.: 306118243, Paysera LT UAB, LT503500010015627676. už kelionės organizavimą į Indiją. 

Trečias mokėjimas – 1000 eur, atskridus į Indiją, grynais pinigais.

Vyrenijus Andrijauskas

Daugiau: info@gongai.eu, 8687 57726, Vyrenijus

P.S. tokios kelionės gana greitai užsipildo…

Scroll to Top