Pažodžiui išvertus „Kama Sutra“ reiškia „Kamos pamokymas“, tai yra žmogaus juslinių troškimų, emocinio gyvenimo, geismo ir meilės sferoje. Kita vertus, sutra pažodžiui yra „gija“, taip pat trumpa aforistinė taisyklė, susijusi su daugybe tų pačių taisyklių tam tikrame kūrinyje.

Tikslus senovės traktato sukūrimo laikas nėra tiksliai žinomas. Dauguma mokslininkų šį tekstą datuoja pirmojo mūsų eros tūkstantmečio pirmąja puse, tačiau nemažai mokslininkų datuoja jį III-IV amžiais.

Šio mokslinio darbo rengėja yra Vatsyayana Mallanaga. Sklando legenda, kad aukštoji Šivos dievybė Mahadeva sukūrė apie 10 tūkstančių skyrių apie meilės meną, o paskui iš jų sukūrė Sutarčių knygą, kuri neišliko iki šių dienų. Vėliau šie tekstai buvo sumažinti iki 500 skyrių, o vėliau Vatsyayana juos perdarė į patogesnius ir glaustesnius tekstus, kuriuos jis pavadino Kama Sutra.

„Kama Sutroje“ yra 64 skyriai, surinkti į 49 dalis, sujungti į 7 skyrius. Tačiau tik apie penktadalis knygos yra skirta seksualinėms praktikoms, o trys skyriai, kurių bendra trukmė yra vos daugiau nei šimtas sutrų, yra skirti pačioms seksualinėms pozicijoms. Likusiose dalyse aptariama, kaip būti geru piliečiu, ir siūlomi pamąstymai apie vyrų ir moterų santykius.

Beveik kiekviename „Kama Sutros“ puslapyje yra informacijos – iš dalies atkartojančios kitus tekstus, iš dalies unikalios – apie senovės Indijos visuomenės socialinę struktūrą, jos teisines normas, vietos papročius, buitį, miesto kultūrą, gamtos mokslų žinių būklę, indėnų vaidmenį. menas kasdieniame gyvenime ir kt. Mokslininkų teigimu, atitinkami duomenys domina istorikus, teisininkus, kraštotyrininkus, psichologus, gydytojus, menotyrininkus.

Kama sutra knyga anglų kalba

„Kamasutra“, parašyta sanskrito kalba, į Europą atkeliavo viduramžiais, ji, kaip ir dauguma tų laikų knygų, buvo saugoma vienuolynų bibliotekose. Europiečiai „Kamasutrą“ galėjo perskaityti tik 1883 m., kai ją į anglų kalbą išvertė garsus kalbininkas Richardas Burtonas.

Pirmasis „Kamasturos“ leidimas Europoje buvo išleistas tik 250 egzempliorių tiražu. Tačiau jie taip pat turėjo būti paskelbti slaptai, nes knyga pažeidė galiojantį Leidybos įstatymą. Be to, valdžia iškart po publikacijos uždraudė knygą ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir pačioje Indijoje. Oficialus Kama Sutros draudimas buvo panaikintas tik 1963 m.

Bloga reputacija užtemdė knygos, kaip literatūros šedevro, vertę. Dėl iškreipto knygos suvokimo iš dalies kaltas ir pirmasis „Kamasutros“ vertėjas. Amerikiečių istorikai išsiaiškino, kad Burtono vertime į anglų kalbą, kuris buvo pavyzdys vėlesniems vertimams į kitas kalbas, yra daug netikslumų.

Kitas įdomus faktas, kad iš pradžių „Kamasutra“ nebuvo iliustruota, o dauguma pozų joje aprašytos labai trumpai arba tik įvardijamos. Dažniausiai „Kamasutros iliustracijos“ – tai erotinės mongolų tapybos miniatiūros ir iš jos XVI–XIX a. susiformavusios Indijos mokyklos ir stiliai.

Apie „Kamasurta” wikipedijoje.

Kama masažas

Kama masažas – asmeninė kelionė į pojūčių pasaulį.
Toks masažas – tai unikali praktika, sujungianti senovės veikalo Kama sutros išmintį su šiuolaikinio žmogaus aktualijomis. Skirtingai nuo tradicinio masažo, kama masažas peržengia fizinio atsipalaidavimo ribas ir paneria į gilesnius lygmenis, įtraukiant shakti (gyvybinės energijos) sąvoką.
Masažo tikslas – ne tik atpalaiduoti kūną, bet ir pažadinti bei subalansuoti seksualinę energiją organizme, paleisti įtampas, traumas, jaustis patogiai seksualume. Šis procesas atgaivina dalyvio pojūčius, jausmus ir emocijas, skatindamas fizinę ir emocinę sveikatą.

Kama masažo suteikia:

  • Gilią ramybę ir atsipalaidavimą: Masažo metu naudojamos įvairios technikos, tokios kaip švelnūs prisilietimai, kvėpavimo pratimai ir meditacija, kurios padeda nuraminti protą ir kūną, atpalaiduojant giliai įsišaknijusią įtampą.
  • Emocinį išlaisvinimą: Saugi ir palaikanti erdvė leidžia tyrinėti ir išreikšti užgniaužtas emocijas, skatindama savęs pažinimą ir vidinį gijimą.
  • Seksualinės energijos subalansavimą: Masažas padeda atpažinti ir išlaisvinti blokuotą seksualinę energiją, skatindamas sveiką ir harmoningą seksualinį gyvenimą.
  • Savipagalbos įgūdžių ugdymą: Išmokę technikų, naudojamų kama masaže, galite jas taikyti savarankiškai, gilindami savo ryšį su kūnu, emocijomis ir partneriu.
  • Padeda sumažinti stresą, įtampą ir nerimą. Masažas gali skatinti endorfinų – natūralių organizmo skausmo malšintojų – išsiskyrimą, taip pat gali pagerinti nuotaiką ir bendrą emocinę būseną.

Daugiau: info@gongai.eu, 8687 57726, Vyrenijus

Daug metų domėjausi „Meilės Menu – intymumu” įvairiose kultūrose, manau, kad atėjo laikas tuo pasidalinti – Vyrenijus

Apie Tantrą.

Šeštajame dešimtmetyje kilęs Vakarų susidomėjimas Rytų egzotika ir ezoterika sukūrė savo jauną, plačią religiją, vadinamą Naujuoju amžiumi arba „New Age judėjimu“. Kadangi vakariečiai linkę „bandyti harmoniją su algebra“, Naujojo amžiaus adeptai tikėjo, kad senovės mistiniai Rytų mokymai gali būti tokie pat prieinami kaip LSD ir meskalinas, o sintetinių ir augalinių narkotikų sukeltos pakitusios sąmonės būsenos buvo panašios į didingumą. dvasios būsenos, aprašytos senovės traktatuose apie jogą. Buvo visiškai natūralus tikro dvasinio siekio ir ieškojimų pakeitimas išoriniais, ego patraukliais šūkiais „visuotine meilė“, „vienybė“, „Dievas viduje“ ir kiti naujojo amžiaus niekučiai, už kurių, tiesą sakant, nebuvo paslėptas gilus turinys.

Šiuolaikinė ezoterinė rinka ir toliau kuria fantastiškus senovinių mokymų pakaitalus, ir, ko gero, Tantra yra labiausiai iškraipyta tarp jų. Tai paaiškinama tuo, kad Tantra yra giliausias, paslėptas ir sudėtingas induizmo sluoksnis, kurio supratimas reikalauja sanskrito kalbos žinių, gyvosios, o ne knygos tradicijos pažinimo, aiškaus proto, nepalenkiamų dvasinių siekių, moralinio grynumo ir svarbiausia – jautrus verto ir išmanančio mentoriaus nurodymas. Neatsitiktinai Tantros kelias skiriamas tik ypatingai praktikų klasei – tiems, kurie buvo vadinami didvyriais, kurie nugalėjo vidinius gailesčio, melancholijos, baimės, drovumo ir pasibjaurėjimo monstrus.

Deja, Tantra, kurią pastaruosius penkiolika metų matėme daugumoje leidinių ir seminarų skelbimų apie „Tantrinį seksą“, net neprilygsta grubiai karikatūrai ar „manekenų vadovui“. Atrodo, kad senovinės žinios slepiasi, apsimeta kažkuo kitu, kad visiškai suklaidintų neišmanančius ir išbandytų nuoširdžius ieškotojus. Todėl reikia paaiškinti Tantros prasmę ir kilmę. Iš pradžių Tantra plačiąja prasme yra seniausias, tiksliau, nesenstantis žinių apie visatos dėsnius, apie harmoningą sąveiką su ja, apie žmogaus gyvenimo prasmę ir tikslą, taip pat apie metodus, vedančius į išsivadavimą, rinkinys. iš vargano atgimimo ciklo. 

Kadangi Tantra veikia su pagrindinėmis ontologinėmis sąvokomis, jos žodinė tradicija yra įsišaknijusi senovėje, kuriai sunku pritaikyti bet kokį laiko tarpą. Prieš arijinę Mohendžodaro ir Harapos civilizacijų, iškilusių Indo slėnyje maždaug prieš penkis tūkstančius metų, archeologiniai kasinėjimai rodo, kad jų gyventojai garbino Šivą ir Šakti – dvi pagrindines visatos varomąsias jėgas, kuriančias, palaikančias ir naikinančias. tai, jėgos, kurios sudaro Tantros pagrindą. Visi makro ir mikrokosmoso reiškiniai kyla iš šių dviejų Absoliuto aspektų – nejudančio Šivos ir jo paties dinaminio aspekto, jo energijos arba Šakti – bepradžios ir nesibaigiančios sąveikos. Visoje Indijoje yra du simboliniai šios sąveikos atvaizdai. Pirmasis (forma panašus į Dovydo žvaigždę) yra du susipynę trikampiai: viršutinis – Šiva, apatinis – Šakti; antrasis – joni ir lingamas. Daugiau apie tantrą.

Scroll to Top