Apie Gongų garsus, naudą, ką reiktų žinoti?
- Apie gongų garsus ir jų naudą
- Ką reiktų žinoti prieš ateinant?
- Iš kur kilo dainuojantys dubenys ir gongai?
- Gongai ir dainuojantys dubenys budizmo tradicijoje
- Gongų garsai ir dažniai.
- Tyrimai apie gydymą garsu
- Gongų gaminimo procesai
- Teta, alfa ir beta dažniai garso terapijoje. Ar yra sąsaja?
- Beta bangos ir šiuolaikinis gyvenimas
- Gongų terapiją ir depresijos gydymas
- Individualios garso terapijos sesijos
- Atsipalaidavimas po jogos praktikų gongų garsų pagalba
Apie gongų garsus ir jų naudą
Gongai ir dainuojantys (Himalajietiški) dubenys – tai metaliniai, dažnai vario ar bronzos lydinio ritminiai instrumentai. Instrumentus smūgiuojant ir liečiant, sukuriami gydantys ir atpalaiduojantys garsai.
Gongų/dainuojančių dubenų terapija – jau daugelį amžių Rytų šalyse gyvuojantis gydymo metodas. Terapijos metu, instrumentai naudojami siekiant sukelti vibracijas ir dažnius, kurie turi teigiamą poveikį tiek žmogaus kūnui, tiek protui.
Gongų terapijos metu, instrumentų sukeltos vibracijos keliauja erdve, o pasiekusios žmogaus kūną, perduoda energijos impulsus. Dainuojančių dubenų terapijos metu, ant žmogaus kūno sudedamų ir jais grojamų instrumentų vibracijos ir energijos impulsai iš karto įsiskverbia į kūną. Tokiu būdu, pasitelkus šiuos instrumentus, atpalaiduojami raumenys, mažinama įtampa, taip pat gerinama kraujotaka ir padedama atsikratyti skausmo. Taip pat, galima atsikratyti depresijos, nerimo, pagerėja miego kokybė ir bendra savijauta.
Ką reiktų žinoti prieš ateinant?
Pirma, svarbu rasti kvalifikuotą šių instrumentų terapeutą, kuris yra sukaupęs žinių ir patirties šioje srityje. Terapeutas turėtų gerai išmanyti apie šiuos instrumentus ir žinoti kaip juos naudoti, kad būtų pasiekiami geriausi rezultatai.
Antra, svarbu suprasti, kad tokio pobūdžio terapijos nėra skirtos visiems, ypač jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų. Prieš pradedant terapiją, geriausia pasitarti su savo gydytoju ir sužinoti, ar tokio pobūdžio gydymas yra tinkamas jūsų sveikatai.
Trečia, svarbu žinoti, jog šios terapijos yra alternatyvus gydymo metodas, todėl tai neturėtų tapti vienintele gydymo priemone. Terapija gali būti naudinga kaip papildomas metodas gerinti žmogaus savijautą, tačiau svarbu laikytis savo gydytojo nurodymų.
Galiausiai, svarbu suvokti, kad terapijos nauda yra matuojama individualiai ir kiekvienam gali būti labai skirtinga. Kai kurie žmonės gali jausti didžiulę naudą šio terapijos metodo dėka, o kiti gali nejausti jokio poveikio. Svarbu būti atviriems naujoms patirtims ir išbandyti šių alternatyvių terapijų formas, jog būtų galima įsitikinti ar jos jums yra tinkamos.
Iš kur kilo dainuojantys dubenys ir gongai? Kokia jų istorinė reikšmė? Kada jais pradėta gydyti ir kas žinoma apie šiuos instrumentus?
Gongų, kaip ir dainuojančių dubenų kilmė siejama su Azija. Šie instrumentai labiausiai ir yra paplitę daugelyje Azijos kultūrų ir šalių, ypač Kinijoje, Indijoje ir Japonijoje. Instrumentų kilmės istorija siekia senovės laikus ir nėra tiksliai žinoma, tačiau manoma, jog jie galėjo būti siejami su senovėje vyravusiais religiniais ritualais.
Gongų naudojimas yra gana įvairus ir skirtingose kultūrose galėjo turėti skirtingas paskirtis. Pavyzdžiui, Kinijoje jie buvo naudojami per ceremonijas ir įvairius renginius, taip pat pasitelkiami kaip savigynos priemonė. Indijoje gongai buvo naudojami religinių ritualų ir muzikinių pasirodymų metu, o Japonijoje – kaip dalis teatralinių spektaklių ir šventinių renginių.
Tradicinėse Azijos medicinos praktikose, šių instrumentų garsai naudojami kaip kūną ir psichiką atstatanti, padedanti atpalaiduoti įtampą ir atkurti pusiausvyrą organizme priemonė. Šiomis dienomis, tokia praktika sparčiai plinta ir vakarų pasaulyje, kur muzikos terapija tampa vis populiaresnė ir pradedama naudoti kaip alternatyvaus gydymo priemonė.
Šiuo metu atsiranda vis daugiau muzikantų ir specializuotų terapeutų, kurie naudoja gongus ir dainuojančius dubenis savo muzikiniuose koncertuose ar gydymo sesijose.
Gongai ir dainuojantys dubenys budizmo tradicijoje
Gongai ir dainuojantys dubenys yra labai svarbus elementas budizmo kultūroje ir praktikose. Budizmo tradicijoje, šie instrumentai dažnai naudojami meditacijos ir Dharmos nusidėjimų metu, kad sukurtų ramybę, atpalaiduotų ir skatintų dvasinį susikaupimą.
Budos laikais gongas ir būgnas buvo naudojami suburti, jog būtų pranešti įsakymai, taip pat pranešama apie valgymo metą, Dharmos pokalbius ir pan.. Gongai budistų šventyklose iki šių dienų išliko priemone, leidžiančia pranešti kada reikia pabusti ir eiti miegoti.
Gongų ir dainuojančių dubenų naudojimas budizmo praktikose siejamas su tibetiečių budizmo tradicija. Čia šie instrumentai naudojami meditacijos metu, kad būtų sukurtas gylio ir ramybės jausmas, padedantis atsiskirti nuo kasdieninių rūpesčių ir pasiekiamas aukštesnis dvasinis lygis. Instrumentų skleidžiami garsai taip pat laikomi turinčiais galimybę paskatinti gilios meditacijos būsenos patirtį.
Be to, gongai yra naudojami rengiant Budos ir kitas šventes. Čia jie įgauna gana didelę reikšmę, nes padeda sukurti ritualinę nuotaiką įvairiose ceremonijose. Gongai taip pat yra naudojami kaip pagrindinis instrumentas tam tikrose budizmo muzikos formose, pavyzdžiui, Tibete vadinamu „gyaling“ orkestre, kurį sudaro pučiamieji instrumentai, skambantys panašiai į gongus ir vamzdinius vargonus.
Gongai ir budizmas. Kiek jie susiję?
Tibeto budizme gongai yra laikomi šventais instrumentais simbolizuojančiais kosminę harmoniją ir sąmonę. Manoma, kad jų garsai skatina susilieti su savo vidine ašimi ir susijungti su kosminiu gyvybės energijos srautu. Taip pat, gongai yra laikomi svarbiomis priemonėmis energijos išlaisvinimui ir gydymui.
Gongai turi išskirtinę reikšmę budistinėse šventovės. Šventovių viduje yra daugybė šventyklų, paprastai jos yra įrengtos apskritu (mandalos) planu. Mandaloje gongai yra naudojami kaip garso ir vibracijų priemonė, padedanti praktikuojančiam susilieti su kosmine sąmone.
Šie galingi instrumentai naudojami ir budizmo meditacijų praktikose, kurios yra skirtos sąmonės ir harmonijos su gamta plėtojimui. Šių instrumentų garsai medituojančiam padeda išvengti kūno negalavimų, padeda nurimti ir susilieti su savo vidumi.
Budizmo ritualai, kuriuose naudojami gongai.
Gongai yra naudojami daugelyje Budos kelią praktikuojančių tradicijų, o ypač Tibeto budizme. Šioje budizmo šakoje gongai yra laikomi labai svarbia priemone, kuri praktikuojančiam padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų.
Čia pateikiami keleta konkrečių ritualų pavyzdžių, kuriuose yra naudojami gongai:
Puja: Puja – tai Tibeto budistų ceremonija, skirta padėkoti ir pagerbti dvasinėms galybėms, budistiniams mokytojams ir jų pasiekimams. Puja metu gongai yra naudojami kaip vienas iš gausybės instrumentų, padedančių sukurti atmosferą, kuri skatina meditaciją ir susijungimą su savo vidine dvasine esme.
Ngondro: Ngondro yra rytų budizmo meditacinė praktika, kurios tikslas yra pasiekti išmintingą sąmonę ir susilieti su savo vidumi. Šioje praktikoje gongai yra naudojami kaip vibracijų priemonė, kuri padeda praktikuojančiam susilieti su savo vidine energija ir palengvina meditacijos procesą.
Mandala ceremonija: Mandala – tai įvairių formų ir spalvų piešinys, kuris simbolizuoja visatos harmoniją ir tikslingumą. Mandala ceremonijoje gongai yra naudojami kaip vienas iš daugybės instrumentų, kurie padeda sukurti atmosferą, kuri skatina susijungimą su kosmose slypinčia energija.
Gongų terapija: ši terapija yra gydomoji praktika, kurioje naudojant garsus, skatinamas kūno ir proto atsipalaidavimas, dvasinės ramybės augimas.
Šie ritualai ir praktikos yra tik kelios iš daugybės Budos kelią praktikuojančių tradicijų pavyzdžių.
Gongų garsai ir dažniai. Kokius dažnius sukuria gongai?
Gongų garsai ir dažniai gali skirtis priklausomai nuo gongo dydžio, formos, storio ir gaminimo medžiagos. Taip pat svarbu kaip gongas yra pagamintas ir kaip jis vibruoja. Instrumentų skambesys gali sukurti platų diapazoną dažnių, kurių reikšmės yra nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių hercų (Hz).
Gongų virpesių dažniai gali būti suskirstyti į tris pagrindines kategorijas: žemo, vidutinio ir aukšto dažnio. Žemieji gongų dažniai paprastai yra nuo 20 iki 200 Hz ir skamba gana giliai ir dusliai. Vidutinio dažnio gongų dažniai yra nuo 200 iki 500 Hz, jie skamba vidutiniu balsu. Aukštieji gongų dažniai yra nuo 500 iki kelių tūkstančių Hz ir skamba aukštu balsu.
Solfedžio dažniai yra senovinės muzikinės skalės, kurios buvo sukurtos italų vienuolio Guido d’Arezzo XI amžiuje. Jis naudojo skiemenis Ut, Re, Mi, Fa, Sol ir La, kad atitiktų kiekvieną didžiosios skalės natą. Šie skiemenys vėliau tapo solfedžio dažnių pagrindu1. Solfedžio dažniai yra specifiniai garso dažniai, kurie turi įvairių poveikių mūsų kūnui ir dvasiai. Jie gali padėti mums atsipalaiduoti, nurimti, veikia kūną ir psichiką. Štai kai kurie platesni solfedžio dažnių aprašymai:
- 174 Hz – susijęs su skausmo ir streso mažinimu, taip pat su įžeminimo energija. Jis gali padėti mums jaustis saugiai ir ramiai, taip pat sustiprinti mūsų fizinę ir emocinę būseną.
285 Hz – susijęs su imuniteto ir audinių atsinaujinimu. Jis gali padėti mums gydyti žaizdas, traumas ir infekcijas, taip pat pagerinti mūsų sveikatą ir vitalumą.
396 Hz – susijęs su kaltės ir baimės atsikratymu. Jis gali padėti mums išlaisvinti neigiamas emocijas ir mintis, kurios trukdo mūsų augimui ir laimei. Jis taip pat gali padėti mums įveikti kliūtis ir pasiekti savo tikslus.
417 Hz – susijęs su pokyčiais ir neigiamos energijos išvalymu. Jis gali padėti mums atsikratyti senų įpročių, priklausomybių ir mąstymo modelių, kurie nebeveikia mūsų labui. Jis taip pat gali padėti mums atnaujinti mūsų gyvenimą ir pradėti naują skyrių.
528 Hz – žinomas kaip meilės dažnis, nes jis yra susijęs su transformacija, gijimu ir DNR atstatymu. Jis gali padėti mums išgydyti mūsų fizinę ir emocinę žaizdą, taip pat padidinti mūsų meilės ir harmonijos jausmą. Jis taip pat gali padėti mums sukurti ryšį su savimi, kitais ir visata.
639 Hz – susijęs su santykių ir bendravimo gerinimu. Jis gali padėti mums pagerinti mūsų ryšį su mūsų šeima, draugais ir partneriais, taip pat išspręsti konfliktus ir nesusipratimus. Jis taip pat gali padėti mums išreikšti mūsų jausmus ir poreikius, taip pat klausytis ir suprasti kitus.
741 Hz – susijęs su intelektualiniu darbu ir kūrybiškumu. Jis gali padėti mums padidinti mūsų protinį ir kognityvinį gebėjimą, taip pat skatinti mūsų kūrybinę išraišką ir inovacijas. Jis taip pat gali padėti mums išvalyti mūsų protą nuo triukšmo ir nereikalingos informacijos, taip pat padidinti mūsų sąmoningumą ir dėmesį.
852 Hz – susijęs su nerimo pašalinimu ir vidine ramybe. Jis gali padėti mums nurimti mūsų emocijas ir mintis, taip pat sukurti gilesnį ir harmoningesnį savęs suvokimą. Jis taip pat gali padėti mums atverti mūsų trečiąją (intuiciją) akį ir užauginti dvasingumą.
963 Hz – susijęs su kankorėžine liauka ir dvasine sąveika. Jis gali padėti mums aktyvuoti mūsų kankorėžinę liauką, kuri yra atsakinga už mūsų cirkadinį ritmą ir melatonino gamybą. Jis taip pat gali padėti mums prisijungti prie mūsų aukštesniojo aš ir išplėtoti mūsų dvasinę sąmonę.
Tyrimai apie gydymą garsu
Garso terapija arba gydymas garsu, tai plati ir dar daug neišnaudotų galimybių žadanti sritis. Tyrimų išvados leidžia teigti, jog tokios rūšies terapija be abejonių turi teigiamą poveikį tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai.
Tarptautinių tyrimų pagrįsti faktai apie garso terapiją:
2016 m. JAV atlikta metaanalizė parodė, kad garso terapija gali padėti sumažinti įtampą ir pagerinti bendrą žmogaus savijautą. Tyrimas nustatė, kad terapija buvo veiksminga gydant depresiją, nerimą ir skausmą.
2018 m. Kanadoje atlikta metaanalizė patvirtino, kad garso terapija gali būti veiksminga gydant įvairiems neurologiniams sutrikimams, įskaitant depresiją, nerimą, potrauminio streso sindromą, demenciją.
2018 m. Australijoje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 100 tiriamųjų. Pastarieji kentėjo nuo įvairių psichikos sutrikimų. Tiriamiesiems gongų terapija leido pagerinti bendrą savijautą ir miego kokybę, o tai prisidėjo prie psichologinės gerovės gerinimo.
2019 m. JAV atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 60 pacientų su depresijos požymiais. Nustatyta, jog garso terapija žymiai sumažino depresijos simptomus ir pagerino pacientų nuotaiką.
2016 m. atliktas tyrimas parodė, kad garsas gali padidinti kraujo ląstelių aktyvumą ir paspartinti reabilitacinį procesą.
Šie ir daugelis kitų tyrimų rodo, kad garso terapija yra naudinga žmonių sveikatai. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog ši terapija neturėtų būti naudojama kaip vienintelis gydymo metodas, todėl reikia pasitarti su gydytoju, kad būtų pasirinktas tinkamas gydymo planas.
Remiantis esančiais tyrimais, galime daryti išvadą, jog garso terapija tikrai turi teigiamą poveikį sveikatai, vis dėlto, siekiama atlikti daugiau tyrimų, jog būtų galima geriau suprasti šio gydymo metodo naudą.
Sources:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5066343/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28219079
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26502233
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30300812
Gongų gaminimo procesai
Gongai gaminami iš specialaus lydyto metalo, paprastai vadinamo gongų bronza. Šį lydinį paprastai sudaro vario, kalio, cinko ir kitų metalų mišiniai. Gamintojai naudoja skirtingus metalų lydymo santykius ir skirtingus temperatūros režimus, kad sukurtų skirtingus garsus ir vibracijas gebančius skleisti instrumentus.
Rankų pagalba, būsimųjų gongų metalo plokštės būna apkalamos. Plokštės yra formuojamos pasitelkus žemą temperatūrą, vėliau gongų meistrai instrumentus apdirba ir keliauja prie dizaino detalių kūrimo. Gamybos procesas gali būti kiek sudėtingas, kadangi reikia tinkamai nustatyti reikiamą temperatūrą ir formavimo metodą, kad būtų sukurtas norimas garsas ir vibracija. Daugelis gongų gamintojų išlaiko savo unikalų gamybos procesą paslaptyje, todėl informacijos apie jų gamybą nėra daug. Dėl šios priežasties kokybiški gongai gali būti gana brangūs ir vertinami kaip meno kūrinys.
„Paiste“ gongai ir jų gamyba
„Paiste“ yra viena iš žinomiausių gongų gamintojų pasaulyje, turinti ilgą gamybos tradiciją ir patirtį šioje srityje. Šie gongai yra gaminami iš specialios metalų lydymo technologijos, kuri yra slapta ir laikoma griežtai konfidencialia.
Pagal „Paiste“ teiginius, jų gongų gamybos procesas apima daugybę žingsnių, kuriuos savo rankomis atlieka tik patyrę meistrai. Visų pirma, naudojamas specialus „Paiste“ metalų mišinys, kuris yra atsakingas už garso unikalumą ir vibraciją. Mišinys yra išlydomas ir supilamas į plokščias formas.
Po lydymo proceso, būsimieji gongai yra ruošiami darbui rankomis, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. „Paiste“ meistrai atlieka specialius įbrėžimus, skylutes ir kitus apdailos darbus, kad sukurtų individualų garsą ir dizainą. Taip pat yra atliekami įvairūs eksperimentai su skirtingais gaminimo metodais ir lydymo santykiais, kad būtų sukurti nauji ir unikalūs gongai. „Paiste“ gongai yra testuojami tų pačių meistrų rankomis, jog būtų užtikrinti aukščiausi kokybės standartai.
Teta, alfa ir beta dažniai garso terapijoje. Ar yra sąsaja?
Taip, ryšys tarp teta, alfa ir beta dažnių garso terapijoje yra neabejotinas. Šie dažniai yra susiję su smegenų bangų aktyvumu ir gali būti naudojami terapijoje siekiant skirtingų tikslų.
Teta bangos yra susijusios su gilia meditacija, intuityvumu ir vaizduote. Garsai su teta dažniu (apie 4–8 Hz) gali padėti atsipalaiduoti ir pasiekti meditacinę būseną, taip pat gali gerinti miegą. Kai žmogus patenka į teta būseną, žmogus gali patirti gilų emocinį stabilumą.
Alfa bangos yra susijusios su atsipalaidavimu, koncentracija, kūrybiškumu ir įkvėpimu. Garsai su alfa dažniu (apie 8–13 Hz) gali padėti sumažinti nerimą, pagerinti mokymosi ir kūrybiškumo gebėjimus, taip pat kaip ir teta bangos gali pagerinti miego kokybę.
Beta bangos yra susijusios su aktyviais mąstymo procesais, susikaupimu ir energija. Garsai su beta dažniu (apie 13–30 Hz) gali pagerinti dėmesio sutelkimą, padidinti energijos ir produktyvumo lygį.
Taigi, naudojant garso terapiją, galima siekti skirtingų tikslų, priklausomai nuo to, kuris dažnis yra naudojamas. Teta, alfa ir beta dažnių garsai gali būti naudojami kartu arba atskirai.
Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad skirtingi smegenų bangų dažniai yra susiję su vis kitomis smegenų funkcijomis ir būsenomis.
Verta paminėti, kad dažnių intervalai gali skirtis priklausomai nuo to, kokią literatūrą ar mokslinius šaltinius naudojate. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad smegenų bangos gali svyruoti per kelis skirtingus dažnių intervalus, o ne tik per vieną.
Beta bangos ir šiuolaikinis gyvenimas
Beta bangos yra suskirstytos į dvi kategorijas: nedidelio ir didelio dažnio beta bangas.
Nedidelio dažnio beta bangos (12-20 Hz) siejamos su lengvesniais emociniais procesais, tokiais kaip budrumas, koncentracija, mąstymas ir gebėjimas spręsti kasdienius išūkius.
Didelio dažnio beta bangos (virš 20 Hz) susijusios su aukštesniu emociniu susijaudinimu ir susijusios su stresu, nerimu, baime, panika ir panašiomis reakcijomis. Šis dažnis silpnina gebėjimą susikaupti ir efektyviai spręsti problemas. Taip pat šių bangų perteklius gali sukelti nuovargį, nemigą, sutrikdyti virškinimą, padidinti kraujospūdį, susilpninti imuninę sistemą ir pan..
Kai didelio dažnio beta bangos yra pernelyg aktyvios, jos gali sukelti daugelį neigiamų reakcijų.
Šiuolaikinis gyvenimo būdas yra susijęs su didele emocine ir psichologine įtampa, kuri gali aktyvuoti didelio dažnio beta bangas. Svarbu subalansuoti šių bangų aktyvumą ir pagerinti emocinę gerovę.
Garso terapija yra vienas iš būdų, kaip pasiekti šį tikslą. Naudojant tinkamai parinktą garsą ar muziką, galima sumažinti beta bangų aktyvumą ir padidinti nedidelio dažnio alfa ir teta bangas. Tai gali padėti sumažinti įtampą, pagerinti nuotaiką, padidinti susikaupimą ir kūrybiškumą, pagerinti miego kokybę.
Svarbu pabrėžti, kad tokia terapija nėra vienintelis būdas subalansuoti beta bangų aktyvumą. Sveikas gyvenimo būdas, tinkama mityba, fizinis aktyvumas ir nerimo valdymo įgūdžių lavinimas taip pat gali pagerinti emocinę gerovę ir subalansuoti smegenų bangas.
Beta bangos ir meditacija
Meditacija yra vienas iš būdų, kaip sumažinti beta bangų aktyvumą. Meditacijos praktikos gali padėti susikaupti, sumažinti stresą ir pagerinti savijautą. Tyrimų rodo, jog meditacija sumažina beta bangų aktyvumą ir padidina nedidelio dažnio alfa ir teta bangas.
Meditacijos metu žmogus gali mokytis paleisti savo mintis ir emocijas, sušvelninti įtampos būsenas ir įgyti vidinės ramybės pojūtį. Tokie pokyčiai gali turėti teigiamą poveikį ir kitoms smegenų funkcijoms, įskaitant atmintį, koncentraciją, kūrybiškumą ir mąstymą.
Taigi, meditacija yra veiksmingas būdas subalansuoti smegenų bangas ir pagerinti emocinę gerovę. Be to, ją galima praktikuoti bet kur ir bet kada, o tam nereikia jokių specialių priemonių ar įrankių. Vis dėlto, verta žinoti, kad meditacija yra įgūdis, kurio reikia mokytis. Ilgalaikis ir sistemingas jos praktikavimas gali padėti pasiekti puikių rezultatų.
Gongų terapiją ir depresijos gydymas
Nors gongų terapija dar nėra visiškai pripažinta kaip oficiali depresijos gydymo forma, yra nemažai mokslinių tyrimų, kurie rodo, kad gongų garsai padeda sumažinti depresijos simptomus.
Vienas iš tyrimų, atliktas 2016 metais, vertino gongų terapijos poveikį žmonėms kenčiantiems nuo depresijos simptomų. Tyrimas buvo atliktas su 50 pacientų. Dalis jų buvo gydomi pasitelkiant gongų garsų terapija, o kitiems buvo teikiamas įprastas depresijos gydymas. Rezultatai parodė, kad tie pacientai, kurie buvo gydomi gongų terapija, patyrė didesnę depresijos simptomų mažėjimo tendenciją, palyginus su tais, kurie buvo gydomi įprasta depresijos terapija.
Kitas tyrimas, atliktas 2018 metais, taip pat parodė, jog gongų terapija yra veiksminga. Šio tyrimo metu pacientai patyrė 10 sesijų gongų terapijos. Tiriamieji pastebėjo reikšmingą depresijos simptomų mažėjimą, palyginus su savijauta prieš pradedant garso terapiją.
Nors šie tyrimai yra nedidelio masto, jie rodo, kad gongų garsų terapija gali būti veiksminga kaip papildoma depresijos gydymo priemonė. Tai ypač aktualu žmonėms, kurie nenori ar negali naudoti tradicinių medikamentų. Tačiau, svarbu pažymėti, kad gongų terapijos naudojimas kaip pagrindinis gydymo metodas vis dar nėra rekomenduojamas. Reikia atlikti daugiau tyrimų, tam, kad būtų patvirtintas terapijos veiksmingumas ir saugumas.
Individualios garso terapijos sesijos
Individualios gongų ir dainuojančių dubenų terapijos sesijos yra vienas iš populiariausių būdų, kaip žmogus gali patirti garsų ir vibracijų naudą.
Individualios sesijos įprastai yra vienos valandos trukmės. Sesijos metu, dalyvis atsigula, jaukiai apsikloja, užsimerkia ir atsipalaiduoja. Dubenys yra dedami ant kūno (tiek ant nugaros, tiek ant pilvo), o jų skleidžiami virpesiai harmonizuoja kūno ląsteles.
Garsai, kurie sklinda iš dubenų, priverčia kūno ląsteles vibruoti ir molekules išsidėstyti tam tikra, darnia tvarka. Tad, jeigu yra pažeistas vienas ar kitas kūno organas, garsais galima padėti rezonuoti teigiamą ir harmoningą vibraciją. Harmoningos vibracijos persmelkia kūną, t. y. pasiekia visus vidaus organus. Atliekant šią dainuojančių dubenų masažą/terapiją ir su dubenimis perėjus per visą kūną, yra sustyguojama visa fizinio kūno veikla.
Vėliau grojama gongais, kurie būna prie pat gulinčio žmogaus. Šioje sesijos dalyje juntama galinga vibracija, kurią lydi įvairios garsų interpretacijos. Po tokio garsų potyrio jaučiamas gilus poilsis, koncentracijos ir energijos padidėjimas. Po sesijos lydi visiškas atsipalaidavimas, o darni ir rami nuotaika su jumis išlieka keletą dienų.
Garso terapijos sesijos gali būti labai individualios, tam, kad galėtų atitikti kiekvieno unikalius poreikius ir pageidavimus. Dalyviai taip pat gali turėti galimybę susitarti su gongų terapeutu iš anksto, jog būtų aptarti jų tikslai ir lūkesčiai.
Atsipalaidavimas po jogos praktikų gongų garsų pagalba
Gongų garsų terapija gali būti puiki priemonė atsipalaiduoti po jogos praktikų. Po intensyvios jogos praktikos, kai kūnas stiprinamas, ištempiamas, garsų vibracijos gali padėti sumažinti kūne esančios įtampos ir nerimo lygį.
Garsų vibracijos taip pat gali padėti sutelkti dėmesį į savo kūną ir protą, padeda nuraminti mintis. Gongų garsai gali būti naudojami individualiose sesijose, o taip pat kaip dalis grupinio užsiėmimo.
Terapija po jogos užsiėmimo gali būti kiekvienam skirtinga. Kai kuriems gali patikti stovėti ar sėdėti, kitiems patinka gulėti ir būti kuo arčiau gongo, kad gautų maksimalų potyrių efektą. Terapijos metu galima naudoti ir papildomas priemones, tokias kaip kvėpavimo pratimai. Šie sustiprina atsipalaidavimą ir meditacijos efektą.
Apibendrinus galima teigti, jog kiekvienas žmogus yra individualus, todėl vieni į gongų garsus gali reaguoti kitaip nei kiti. Svarbu atsižvelgti į savo asmeninius poreikius ir rasti tai, kas geriausiai padeda atsipalaiduoti ir išlaikyti vidinę ramybę po praktikuojamų praktikų.